Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/woodform/domains/wood-format.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1025
Projektowanie szafy — mebla dostosowanego do potrzeb

Jak zaprojektować szafę?

szafa przesuwna wnękowa

Szafy to niezwykle funkcjonalne elementy wyposażenia. Dzięki nim znacznie łatwiej zachować w domu porządek. Umożliwiają ułożenie zarówno ubrań, jak i innych rzeczy w tym: dokumentów, książek czy też różnego rodzaju akcesoriów, chroniąc je przed zniszczeniem oraz zabrudzeniem. Warto zaznaczyć, że obecnie projektowane szafy stanowią także estetyczne wyposażenie wnętrz. Aby mieć pewność, że określony model będzie dopasowany do naszych potrzeb, możemy go samodzielnie zaprojektować. W jaki sposób?

O czym pamiętać podczas wykonywania projektu szafy?

Zanim przejdziemy do wykonania projektu szafy, powinniśmy przemyśleć, co będzie w niej przechowywane. Od tego zależą liczby półek, wieszaków, a także szuflad, które mają się w niej znaleźć. Co więcej, ma to znaczny wpływ na głębokość, jaką powinien mieć określony mebel. Warto zaznaczyć, że możemy ustalić samodzielnie jego wielkość i dopasować go do dostępnej w danym pomieszczeniu przestrzeni. Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco miejsca, powinniśmy zwrócić uwagę na szafy wnękowe, które świetnie sprawdzają się zarówno w korytarzach, jak i sypialniach. Ciekawie prezentują się też warianty przesuwne.

Trzeba także pamiętać, że zazwyczaj podczas samodzielnego projektowania szafy możemy wybrać, jak ma być wykończona i dopasować ją do stylu panującego w danym wnętrzu. Dzięki temu zyskamy pewność, że gotowy mebel wpisze się w nasze oczekiwania.

Gdzie zamówić szafę na wymiar?

Warto stawiać na usługi firm, które zapewniają rzetelne odwzorowanie projektów. To da pewność, że mebel rzeczywiście sprosta naszym wymaganiom. Oprócz tego istotne jest to, aby dane przedsiębiorstwo wykorzystywało wyłącznie dobrej jakości materiały, a eksperci mogli doradzić podczas tworzenia projektu. Dla wielu osób ważne są też korzystne ceny oraz udzielenie gwarancji.

TOP